-2011.02.09.-
Vállalkozási alapú fejlesztésre példák

* Állattartáshoz szükséges épület építése, átalakítása, felújítása, eszközök beszerzése.

 

* 2 lezárt üzleti évvel nem rendelkező és induló vállalkozások fejlesztése: marketingtevékenység, üzleti terv készítése, infrastruktúra- és technológia fejlesztés, hozzá kapcsolódó kisléptékű infrastruktúrafejlesztés, eszközbeszerzés, minőség- és környezetirányítási rendszerek bevezetése

 

* Helyben gyűjtött és termelt helyi termékek előállításának, feldolgozásának és marketingjének támogatására. Ez kiterjed a zöldségek, gyümölcsök, gyógynövények, gomba, tej és méz feldolgozására, palackozására, kielégítve a helyi keresletet is. A támogatást a helyi őstermelők, mikrovállalkozók kapják.

 

* Egységes, a térségi arculathoz kapcsolódó bormarketing létrehozása, helyi borok feltérképezése, tanulmányok készítése. Marketing tevékenység, kapcsolattartás költsége, a fejlesztések igénybevételéhez szükséges eszközök, engedélyek beszerzése.

 

* Hintók, lószerszámok, tradícionális eszközök vásárlására, turisztikai attrakciók népszerűsítésének támogatására. Hintó készíttetés, vásárlás, lószerszám készíttetés, vásárlás.

 

* Mezőgazdasági vállalkozások, vállalkozók fejlesztésének támogatására. Mezőgazadasági tevékenységhez kapcsolódó épület, épületrészek, építési munkák valamint a tevékenységhez kapcsolódó eszközbeszerzés.

 

* Olyan kiskereskedelmi mintaboltok, mozgóboltok kialakítására, amelyek legalább 50%-ban helyi terméket forgalmaznak.

 

* Helyi termékek értékesítésére szolgáló mintaboltnak helyt adó új épület építése vagy meglévő épület külső és belső felújítása, bővítése, szükséges eszközök beszerzése. Mozgóbolt céljára szolgáló gépjármű átalakítása, szükséges eszközökkel történő felszerelése, marketing tevékenység.

 

* A helyi és térségi szinten működő borászattal foglalkozó szervezetek által kidolgozandó egységes minősítési standard elérése érdekében támogatást kell adni az idegenforgalomba bekapcsolódni szándékozó pincészeteknek a tárgyi-infrastrukturális fejlesztésekhez, amelyet a LEADER kiegészít a standardizált minőségbiztosítási követelményrendszer kialakításával, és ehhez kapcsolódó bemutatótér kialakításának támogatásával. A borkóstoló helyeken megfelelő fogadóterek, bemutató- és látványterek, borházak, borkút kialakítása szükséges, ezzel egyidejűleg meg kell teremteni a konyhai és más kisegítő kiszolgálás feltételeit is egységes standard szerint. A bemutatótér egyben helyet adhat a térség borászainak tartandó képzések számára. Borászati bemutatóterek, borkóstoló helyek kialakítása, építés, épület felújítás, eszközbeszerzés, belső gépészet és infrastruktúra fejlesztés.

 

* Szellemi szabadfoglalkozású tevékenységet végző személy: Önálló tevékenységet végző magánszemély (SZJA tv. szerinti). Hátrányos helyzetű munkavállaló az a természetes személy, aki: Munkanélküli ellátásban nem részesülő regisztrált álláskereső (Munkaügyi Központ igazolása), inaktív emberek, alacsony iskolai végzettségű, vagy elavult nem piacképes szakképzettséggel, végzettséggel rendelkezők, legalább 1 éve nem foglalkoztatott álláskereső, 24 éven aluli pályakezdő vagy munkatapasztalattal nem rendelkezők, romák, fogyatékos és megváltozott munkaképességű személyek, GYES-ről, GYED-ről visszatérők, nő munkavállalók, 40 éven felüli munkavállalók, 10 éven aluli gyermeket nevelő egyedülálló munkavállaló. Székhely, telephely, fióktelep 2006. évi V. törvény 7. § (1-2). bekezdés szerinti meghatározás alapján:7. § (1) A cég székhelye a cég bejegyzett irodája. A bejegyzett iroda a cég levelezési címe, az a hely, ahol a cég üzleti és hivatalos iratainak átvétele, érkeztetése, őrzése, rendelkezésre tartása, valamint ahol a külön jogszabályban meghatározott, a székhellyel összefüggő kötelezettségek teljesítése történik. A cégnek a székhelyét cégtáblával kell megjelölnie. A cég létesítő okirata úgy is rendelkezhet, hogy a cég székhelye egyben a központi ügyintézés (döntéshozatal) helye. Amennyiben a cég székhelye nem azonos a központi ügyintézés helyével, a központi ügyintézés helyét a létesítő okiratában és a cégjegyzékben fel kell tüntetni. A cégeljárás szempontjából székhelynek minősül a külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe, a külföldiek közvetlen kereskedelmi képviselete, valamint az európai gazdasági egyesülés telephelye is. (2) A cég telephelye a tevékenység gyakorlásának a cég társasági szerződésében, alapító okiratában, alapszabályában (a továbbiakban együtt: létesítő okiratában) foglalt olyan tartós, önállósult üzleti (üzemi) letelepedéssel járó helye, amely a cég székhelyétől eltérő helyen található, a cég fióktelepe pedig olyan telephely, amely más településen - magyar cég külföldön lévő fióktelepe esetén más országban - van, mint a cég székhelye. Ez a szabály irányadó a külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe, illetve a külföldiek közvetlen kereskedelmi képviselete esetében is. Helyi termékek piacra jutásának segítése, szabad szellemi foglalkozásúaknál az épületek, épületrészek felújítása, eszközök beszerzése, minőségi rendszerek bevezetése által a vállalkozások és magánszemélyek részére. Eszközbeszerzés, építés, felújítás, ingatlanhoz kapcsolódó kisléptékű infrastruktúra-fejlesztések, minőség- és környezetirányítási rendszerek, szabványok bevezetése.

 

* A minimum III. osztályú panziókra, II.-III. osztályú üdülőházakra, apartmanokra, 2 csillagos kempingekre, 2-3 napraforgós falusi magánszálláshelyek fejlesztésére igényelhető támogatás. A termál- és/vagy gyógyvízzel rendelkező strandok kisléptékű fejlesztéseire. A célterület szerinti szálláshelyek és kapcsolódó szolgáltatások kialakítása, már meglévő szálláshelyek épületeinek, épületrészeinek bővítése, korszerűsítése, felújítása, szolgáltatásainak fejlesztése, kapcsolódó eszközbeszerzés. A termál-és/vagy gyógyvízzel rendelkező strandok kisléptékű fejlesztése. A fejlesztésekhez kapcsolódó marketingtevékenység.

 

* A helyi lakosok és a turisták vásárlói igényeit kielégítő mintaboltok, mozgóboltok, illetve meglévő kereskedelmi egységben helyi termékek árusítását szolgáló polcrendszer létrehozására. Helyi termék mintabolt helyiségével kapcsolatos felújítási, építési munkák, infrastruktúra fejlesztés, eszközbeszerzés. Mozgóbolt esetében járműfelépítmény, eszközbeszerzés. Marketing tevékenység.

 

* Szállásférőhely-kapacitás bővítés és szolgáltatás fejlesztés: építési, felújítási, bővítési tevékenység, épületgépészeti tevékenység, kisléptékű infrastruktúra fejlesztés, tradicionális eszközbeszerzés, eszközbeszerzés. Hirdetési és marketing tevékenység. A HACS térségére vonatkozó arculat kialakítása, marketing eszközök beszerzése. Marketingeszközök, szolgáltatások fejlesztése: egységes arculat kidolgozása, települési leporellók, térképek, kiadványok, információs táblák egységes struktúrában történő elkészítése és megjelentetése; kiadványok készítése, turisztikai látványosságok, vonzerőhelyek marketingjének, közös megjelenések támogatása; média megjelenések és reklámhordozók támogatása.

 

* A támogatandó célon belül a magasabb minőség és/vagy jövedelmezőbb tevékenység eléréséhez szükséges (1) szabadalom, engedély vagy gyártási technológia, gép megvásárlása, a (2) székhely, telephely területén beruházás és infrastruktúra fejlesztés, valmint az ezekhez kapcsolódó fejlesztések. Előnyben részesítendők azok a fejlesztések, amelyek új munkahelyek teremtését eredményezik.

 

Forrás: http://www.mvh.gov.hu/portal/MVHPortal/default/mainmenu/alkalmazasok/viewer/1000004